Domů / DYI tipy / Domácí pasta na zuby bez obsahu chemikálií

Domácí pasta na zuby bez obsahu chemikálií

Krásné bílé zuby jsou okrasou každého člověka. Otázkou je, co je pro čištění a zářivě bílé zuby nejvhodnější? Průmyslově vyráběná zubní pasta nebo přírodní látky? V dnešním článku se podíváme právě na to, jak využít čistě přírodní ingredience na výrobu zubní pasty, která má bělící účinky.

Ingredience:

  • 4 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíce prášku xylitol
  • 20 kapek skořicového esenciálního oleje
  • 20 kapek esenciálního oleje máty peprné
  • menší sklenici

Tuto zubní pastu si vykouzlíte během několika minut. Stačí všechny ingredience ručně smíchat nebo je zamíchat s pomocí kuchyňského robotu, díky němu je kokosový olej dokonale vyšlehaný. Vzniklou pastu následně přendejte do skleničky s víčkem. Ve chvíli, kdy vám začne zubní pasta vysychat, kápněte do ní trochu vody. Tato zubní pasta voní a chutná podobně jako běžně zakoupené zubní pasty, navíc ji nechybí žádné z účinků klasických zubních past a neobsahuje žádné chemické látky.

Přírodní péče o zuby

Hlavní složkou v této zubní pastě je kokosový olej, který má antibakteriální vlastnosti, proto je skvělou volbou při přípravě domácí zubní pasty či domácího deodorantu. Zbavuje ústa, zuby i dásně bakterií, plísní a jiných mikroorganismů. Zbavuje vás i nepříjemného zápachu z úst a preventivně chrání před onemocněním dásní, vzniku zubních kazů či krvácení z dásní. Jeho další velkou výhodou jsou bělící účinky. Po dvou týdnech užívání kokosového oleje si můžete všimnout prvních viditelných změn. Pro vás možná neznámí může být v receptu prášek xylitol. Jde o přírodní sladilo, alkoholický sacharid, který se používá jako náhrada řepného cukru. Přirozeně vzniká v těle mnoha rostlin, živočichů a i člověka. V péči o zuby je také velmi účinný. Chrání zubní sklovinu proti erozi, kazům a celkově přispívá ke zdraví dutiny ústní. Xylitol domácí zubní pastu příjemně osladí a hraje do noty spolu s chutí esenciálních olejů. Navíc vám přináší mnohé zdravotní účinky.