Domů / DYI tipy / Návod: Domácí (DIY) šampon na vlasy s rozmarýnem

Návod: Domácí (DIY) šampon na vlasy s rozmarýnem

Hledáte zdravější a vašemu zdraví přívětivější variantu v péči o vlasy? Není nic jednoduššího než si připravit domácí šampon na vlasy bez obsahu zbytečných látek a chemikálií. V dnešním článku si ukážeme, jak si vyrobit domácí šampon na vlasy s rozmarýnem. Příznivě působí na zdraví vlasů a jejich krásný vzhled. Šampon pečuje o zdraví vaší pokožky a zbavuje vás lupů. Navíc díky rozmarýnu a dalším esenciálním olejům budou vlasy krásně provoněné. 

Ingredience:

  • 3 lžíce olivového oleje
  • 200 ml aloe vera gelu
  • 10 lžic jedlé sody
  • 20 kapek rozmarýnového esenciálního oleje
  • 10 kapek mátového esenciálního oleje
  • sklenice

Jak na to?

Nejdříve si připravte větší mísu, ve které budete ingredience míchat. Vlijte do mísy aloe vera gel, olivový olej, jedlou sodu a esenciální oleje. Podle svých preferencí můžete přidávat různé druhy esenciálních olejů. Vzniklou směs opatrně promíchejte a přelijte do připravené skleněné nádoby. Takto doma vyrobený šampon obsahuje jen tyto látky, nic navíc. Pokud jste na některou z výše uvedených ingrediencí alergičtí, nepoužívejte ji. Jedlá soda je v šamponu z důvodu pěnění a esenciální oleje pečují o vaše vlasy, pokožku hlavy a vlasy provoní.

Aloe vera a krásné vlasy

Jsou-li vaše vlasy suché, lámou se a chybí jim lesk, je pro ně aloe vera to pravé ořechové. Gel z aloe pečuje o zdraví vlasů i pokožky hlavy. Podporuje lesk vlasů, hydratuje a dokonce bojuje proti vypadávání vlasů. Aloe má vliv také na pokožku hlavy a zabraňuje tvorbě lupů. Můžete ji použít i na kudrnaté vlasy, který bývají přirozeně sušší než vlasy rovné. A jak to, že aloe vera gel takto působí pozitivně na vaše vlasy? Je bohatý na minerální látky, vitamíny a aminokyseliny. Přírodní enzymy v aloe vás zbaví odumřelých kožních buněk, zárodků plísní a chrání pokožku před tvorbou lupů. Zkuste aloi používat na vlasy pravidelně, abyste dosáhli tížených výsledků.