Domů / Novinky / Jak nepřestat cvičit při zranění

Jak nepřestat cvičit při zranění

Známe to všichni anebo alespoň většina z nás kdo sportuje. Pravidelně se protahujeme, rozcvičujeme, dáváme si pozor, snažíme se být bdělí, ale stejně to občas přijde a my se zraníme. Ať už přímo naší vinou nebo u například bojových sportů vinou protivníka. Stane se. Můžeme si koupit brnění a mít vychytané životní jistoty jako pojištění na všechno, vědět, že faktura online je dnes už běžnou záležitostí, jít ke kartářce a snažit se předvídat co nás čeká v budoucnosti, ale stejně jako nás nemine stáří, nemoci a smrt, se někdy prostě zraníme. Nevěšme ale hlavu. Není to konec světa, stále se dá sportovat, i když to člověk to musí třeba více promyslet. Tady je pár tipů co s takovou situací:

–  Nejezte už bůček! To byl samozřejmě vtip, občasný bůček neuškodí, ale mluvím spíše o celkovém zlepšení stravy. Pokud jste byli zvyklí 5xtýdně běhat a spálit 5 tisíc kalorií během týdne sportem a najednou skoro necvičíte, hrozí samozřejmě riziko toho, že začnete tloustnout. Je potřeba tedy buďto upravit celý kalorický příjem anebo alespoň ubrat trochu sacharidů.

-Minerály, vitamíny a jiné doplňky stravy. Nějakému úbytku kondice se nevyhnete, ale například proteinové koncentráty zlepšují udržování svalů. Samozřejmě to dělají bílkoviny celkově a proto neuškodí je trochu navýšit. Vitamíny a minerály jsou zase zdravé a tady nám navíc mohou pomoci v rychlejší regeneraci zranění.

– Zranili jste si loket při zápasení a nemůžete skoro otáčet rukou? Choďte více běhat, cvičit nohy a v posilovně můžete začít pomalinku zkoušet, co vás nebolí. Zranění jsou občas zvláštní, a ačkoliv třeba nemůžete zrovna nic tlačit, bez problému můžete věci přitahovat, protože vás bolí triceps a ne biceps.

-Tape (tejpy) a urychlování regenerace. Proč regeneraci trošku nepodpořit a nenechat si zranění zatejpovat. Tejp je trochu jako druhá kůže. Je to elastická páska, která například zlepšuje tok krve a lymfatických tekutin, prohřívá a zlepšuje funkci svalů, kloubů a šlach.

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup