Domů / Novinky / S online cestovním pojištěním výhodně a se zárukou

S online cestovním pojištěním výhodně a se zárukou

Spousta záležitostí se v dnešní době moderních technologických pokroků dá vyřizovat prostřednictvím internetu a jinak tomu není ani v případě cestovního pojištění. Někteří lidé však tomuto způsobu stále ještě nedůvěřují a přichází tak zbytečně o výhodné nabídky i větší rozhled, který jim online služby aktuálně nabízejí. Postup v případě sjednávání cestovního pojištění online je přitom zcela jednoduchý a vyřešíte ho ve třech jednoduchých krocích.

1. Informujte se o možnostech

Ohledně cestovního pojištění koluje několik zavádějících informací, které vám málokdo přímo vysvětlí. V prvé řadě při cestování do zahraničí modrá kartička pojištěnce nestačí ani v členských státech Evropské Unie (více na toto téma zde). Základní rodinné pojištění do zahraničí má sloužit k hrazení výdajů. Nepokrývá však všechny situace, které mohou v zahraničí nastat. Netýká se to například zranění, která jsou způsobená extrémními sporty, vzniku škody na cizím majetku ani ztráty nebo poškození vašich nebo cizích zavazadel.

2. Využijte jednoduchý kalkulátor

Jednoduchý online kalkulátor vám usnadní rozmýšlení nad výběrem. Pokud se rozhodnete sjednat si cestovní pojištění online, je tento kalkulátor ideální pomůckou, protože si díky němu shrnete všechna případná rizika pojistných událostí a navíc vám neunikne slevová akce. Výjimkou není ani sleva na rodinné pojištění. Podívejte se také na odpovědi na časté otázky k cestovnímu pojištění a na dovolenou odjedete bez starostí a se zárukou, že jste kompletně chráněni při všech situacích.

3. Proveďte platbu a nechte se pojistit okamžitě

Po výběru variant cestovního pojištění stačí už jen zadat potřebné údaje počtu pojišťovaných osob, jejich datum narození a jmen, odeslat prostřednictvím předepsaného formuláře a provést platbu. Pokud splňujete podmínky pro cestovní pojištění, téměř okamžitě po zaplacení přijdou od vybrané pojišťovny pokyny na váš e-mail společně se všemi potřebnými doklady, které jsou zároveň potvrzením o sjednaném cestovním pojištění. Sjednat si ho tak můžete i ve stejný den plánovaného odjezdu.