Domů / Zdraví / Zdravé tipy pro zdravou pleť

Zdravé tipy pro zdravou pleť

Ženy o svou pleť pečovaly v daleké minulosti, pečují o ní nyní a rozhodně nic nenaznačuje tomu, že se to změní i v budoucnu. Pouze způsoby, jak se o ní staráme, se v průběhu století mění. V dnešní době více spoléháme na řešení následků složitými zákroky. Nicméně neexistuje nic spolehlivějšího než samotná prevence a tou je udržování zdravé pleti. Proto bychom se měli zaměřovat na čištění přírodní cestou. I když všude po ruce máme nepřeberné množství krému a zákroků, tak stejně přírodními recepty zajistíte nejpřirozenější péči pro pleť.

Síla přírody

Důležitým parametrem pro zdravou pleť jsou i naše návyky. To znamená činnosti, které děláme nejčastěji. Pokud omezíte kouření, alkohol, přidáte spánek a strávíte více dnů bez stresu, jste na správné cestě. Bohužel opak je pravdou, že všechny tyto podmínky může splnit je opravdu málo lidí, a proto je zapotřebí se o pleť více starat.

S tím vám pomůže například kokosový olej, který výborně vyživuje vaši pleť. Tkáň krásně obnovuje a pleť zůstává hydratovaná. Nezanechává mastný film a ihned se vpije, takže ho používejte bez obav i před tradičním zkrášlováním ráno. Nicméně ideálně si ho vmasírujte ještě před spánkem.

Pomoc jak pro oční vrásky, tak i například záchrana po dlouhé noci, zajistí sáčky heřmánkového čaje. Stačí, abyste je namočili na chvíli do horké vody, pak je zchladili a položili je na alespoň 10 minut kolem oblasti očí. Uchrání vás nejen od kruhů pod očima, ale v budoucnu i od vějířovitých vrásek kolem očí.

Pokud ho zrovna máte po ruce, využijte i magickou sílu avokáda. Promíchejte s kapkami mandlového oleje, zamíchejte vidličkou a nechte působit alespoň 5 minut. Uleví i mladé pleti.

Rychlé a stále přírodní

V případě, že se vám maska vyloženě nechce vyrábět, můžete zakoupit i spousty přírodních hotových produktů. Na internetu naleznete velké množství e-shopů, které se zdravou pletí zabývají. Mezi ně najdete jak pleťové a tonizujících vody, tak i čistě přírodní peelingy, čerstvé masky a další vychytávky.