Domů / DYI tipy / Zesvětlete své vlasy přirozeným způsobem bez použití chemikálií

Zesvětlete své vlasy přirozeným způsobem bez použití chemikálií

Hledáte způsob, jak zesvětlit své vlasy přirozeným způsobem bez použití chemikálií? Příroda vám nabízí mnoho možností, které můžete kdykoliv využít. Nejenže jsou pro vaše vlasy šetrnější a vypadají přirozeněji, ale jsou také finančně mnohem dostupnější. Co vše můžete použít k zesvětlení vašich vlasů se dozvíte v dnešním článku.

Zesvětlujte přirozeně

Tím nejpřirozenějším způsobem, jak vlasy přirozeně zesvětlit, je delší pobyt na sluníčku. Pokud však zrovna slunce nesvítí a chcete své vlasy zesvětlit rychleji, vyzkoušejte tyto přírodní zdroje:

Heřmánek

Tuto bylinu snadno seženete v lékárnách či na louce venku, stačí si ji nasušit. Připravte si z heřmánku silný výluh, který má sílu zesvětlit vaše vlasy. Jeho účinky působí přirozeně. Přibližně 1-2 hrnky heřmánku přelijte horkou vodou a aplikujte na vlasy či proužky vlasů, které chcete zesvětlit. Hodina působení a jemně zesvětlené proužky jsou na světě. Čím častěji budete tento proces opakovat, tím budou vlasy světlejší.

Citron a jablečný ocet

Ke zesvětlení vlasů vám pomůže i citronová šťáva či jablečný ocet. Citrony mají bělící vlastnosti. Smíchejte polévkovou lžíci citronové šťávy s 1/2 litrem vody. Čím silnější směs si připravíte, tím více bude zesvětlovat. Přidat můžete i výluh z heřmánku a kombinovat ho s citronem a jablečným octem, díky kterému budou vlasy nejen krásně lesklé, ale i světlejší.

Mořská sůl a soda

Vaše vlasy zesvětlí i směs z vody a mořské soli, popřípadě soda s teplou vodou. Sodu i mořskou sůl běžně používáme k vybělení zubů a vy je můžete použít i k zesvětlení vašich vlasů. Ze sody si připravte jemnou pastu, kterou nanesete do vlasů. Z mořské sody a vody si připravte roztok, kterým budete vlasy přelévat.

Abyste dosáhli opravdového zesvětlení vlasů, můžete zmíněné ingredience kombinovat, aby byla směs co nejsilnější. Využijte běžně dostupných ingrediencí, které vám pomohou zesvětlit vaše vlasy bez použití chemikálií.