Domů / Novinky / Jak zvolit sídlo společnosti s ohledem na vaše finanční možnosti? Ukážeme vám hned 3 cesty, kterými se naši podnikatelé vydávají nejčastěji

Jak zvolit sídlo společnosti s ohledem na vaše finanční možnosti? Ukážeme vám hned 3 cesty, kterými se naši podnikatelé vydávají nejčastěji

Až budete vybírat sídlo společnosti pro váš právě založený byznys, budete nejspíš zvažovat hned několik relevantních možností. Svou roli v tom jistě sehraje i vaše aktuální finanční situace a v úvahu byste měli vzít i řadu dalších okolností. Mějte na paměti, že to, kterou cestou se vydáte, může do velké míry ovlivnit celé vaše podnikání a není proto od věci, si s určitým předstihem ujasnit alespoň základní atributy, jimiž se jednotlivé možnosti navzájem liší. Určitě vám to pomůže, abyste se v okamžiku volby rozhodli co nejlépe. My vám s tím dnes trochu poradíme.

Bez sídla společnosti se v byznysu neobejdete!

Jestliže se chystáte vstoupit na podnikatelské kolbiště, budete nezbytně konfrontováni s celou řadou povinností, jimž se jednoduše nedá vyhnout. Jednou ze základních věcí, kterými musí vaše nově založená firma disponovat, je nějaké oficiální sídlo. A jelikož zákon v tomto ohledu ponechává podnikatelům určitý prostor pro volbu, můžete si vybrat z několika variant. A tři z nich, které jsou u nás využívány nejčastěji, vám nyní přiblížíme.

3 nejčastěji využívané možnosti

Minimálně dvě z nabízených možností jsou zcela běžnou a přirozenou součástí podnikání už „od nepaměti“ a připomeneme si je tedy spíše jen okrajově. Jde o variantu zřízení sídla společnosti na adrese vašeho trvalého bydliště a dále o zakoupení či pronájem nějaké kanceláře či provozovny. Třetí z možností, kterou je tzv. virtuální kancelář, existuje sice nepoměrně kratší dobu, nicméně ji využívá stále větší počet firem a tak si o ní řekneme trochu více.

1) U VÁS DOMA? PROČ NE?

– Nejspíš vás to už rovněž napadlo. Máte doma dostatek volného prostoru a tak ho využijete k podnikání, a abyste „zabili dvě mouchy jednou ranou“, umístíte sem zároveň i oficiální sídlo vaší firmy. Solidní řešení. Je však dobré vědět, že mohou nastat přinejmenším dva druhy potíží. Jednak se bude neustále potkávat váš pracovní život s tím soukromým, což každý nezvládne, a jednak se v krajním případě, a to dojde-li ke krachu a případné exekuci majetku, hůře prokazuje, co je majetek váš a co majetek čistě „firemní“. Nicméně přinejmenším úspora financí (odpadá drahý nájem) je bezesporu lákavá.

2) KOUPĚ ČI PRONÁJEM KANCELÁŘE.

– Velmi využívanou cestou je pronájem či případná koupě kanceláře nebo nějaké provozovny. Není to dnes sice způsob nejlevnější a to především díky neustále rostoucím cenám tuzemských nemovitostí, nicméně mnoho podnikatelů by zřejmě neměnilo (někteří ani z povahy svého byznysu nemohou). Je ale faktem, že například nájmy kanceláří a to hlavně těch luxusnějších, rostou takřka po celém světě a Česká republika tedy není žádnou výjimkou.

3) CHCETE ZKUSIT „VIRTUÁLNÍ SÍDLO“?

– Třetí z variant lze s trochou nadsázky považovat za jakýsi fenomén moderního podnikání. Chcete si zřídit firemní sídlo v centru Brna nebo třeba na pražských Vinohradech? Žádný problém! A nebudete ani muset sahat do peněženky nijak hluboko. Jak na to?

Virtuální kancelář má mnoho předností

Existuje celá řada specializovaných firem, které podnikatelům poskytují zázemí a nezřídka i komplexní servis. Jde o tzv. provozovatele virtuálních kanceláří, kteří vám umožní zřídit sídlo vaší společnosti na některé z adres, které pro tyto účely mají k dispozici. Za poplatek, který se obvykle pohybuje od několika stovek až pod dva či tři tisíce (v závislosti na množství dalších služeb), se tak můžete oficiálně pyšnit tím, že vaše firma sídlí v některé z žádaných a prestižních lokalit, což si jinak, a to zejména z finančních důvodů, může dovolit jen zlomek podnikatelů. Proč byste o něco takového měli projevit zájem?

a) PŘEDEVŠÍM JE TU UŽ ZMÍNĚNÁ FINANČNÍ STRÁNKA VĚCI.

– Za pár stovek měsíčně si totiž kancelář v centru naší metropole určitě nepořídíte. Nehledě na to, že sehnat kvalifikovanou pracovní sílu, která chod takové kanceláře obstará, je dnes dík historicky nejnižší nezaměstnanostimimořádně složité. Ušetříte tedy peníze a také čas. Provoz vašeho oficiálního firemního sídla totiž převezme jeho poskytovatel a zajistí vám obvykle jak telefonní i poštovní kontakt se světem, tak i nejrůznější výpomoc administrativního charakteru.

b) NAVÍC ZÍSKÁTE BONUS „DOBRÉ ADRESY“.

– Chcete hned od samého počátku působit dojmem úspěšného a solidního byznysmena? Chcete si usnadnit navazování nových obchodních vztahů a získat co nejvíce klientů? Prestižní adresa na vaší vizitce vám k tomu dopomůže. Ruku na srdce, většina z nás si totiž „dobrou adresu“ s úspěchem celkem logicky spojuje.

A úspěch působí na lidi jako magnet, o tom není sporu!

100 000 firem s virtuální adresou

To, že výhod virtuálních kanceláří využívá aktuálně už na 100 tisíc našich firem, zřejmě o výhodnosti tohoto způsobu provozování byznysu leccos napovídá. Není navíc vůbec vyloučeno, že by sídlo svojí společnosti přesunula do „virtuálu“ i spousta dalších, kdyby jim to ovšem umožňovala povaha jejich podnikání. Jestliže například provozujete truhlářskou dílnu nebo třeba opravnu obuvi, nějakou kamennou provozovnu jednoduše mít musíte a sídlo vaší firmy pak zkrátka umístíte právě tam.

A jakému byznysu se hodláte věnovat vy? Může být virtuální kancelář cestou právě k vašemu podnikatelskému úspěchu?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup