Domů / Nezařazené / Investování do zlata není pouze pro bohaté! Zlaté mince si můžete dovolit i vy

Investování do zlata není pouze pro bohaté! Zlaté mince si můžete dovolit i vy

Každý průměrný spotřebitel přemýšlí, jak nejlepším způsobem uložit své úspory, aby mu přinášely výnos. Někdo dává přednost rizikovému obchodování s cennými papíry, jiní zase spoléhají na bankovní produkty, které slibují zajímavé zhodnocení jejich peněz. Přemýšleli jste však někdy nad tím, že byste investovali do zlata? O této možnosti ví snad každý dospělý Čech, ale jen málokdo se k tomuto kroku odhodlá. Jaké výhody vám nákup zlata přinese, se dozvíte v následujícím článku.

Kdo je vhodným investorem

Investovat do zlata může opravdu každý, kdo má k dispozici rozumné množství volných prostředků. Samozřejmě vám nebude stačit pár tisíc korun, ale zároveň není ani nutné, abyste byli milionáři. Zlaté slitky v podobě cihel mívají vysokou hodnotu, takže si je mohou dovolit zámožnější investoři. Pro ty z vás, kdo nenosí po kapsách miliony, je alternativou investiční zlato ve formě mincí. Ty mohou mít různé rozměry a rozdílnou hmotnost. Na základě kombinace velikosti, hmotnosti a ryzosti dané mince je stanovena její prodejní cena. K tomu, abyste mohli začít investovat do zlata, vám tak postačí několik stovek tisíc.

Jaké výhody vám investování do zlata přinese

Zlato je od pradávna ceněnou komoditou a platidlem, které si udržuje svou hodnotu v čase. Není proto divu, že mnoho investorů ukládá své prostředky právě do něj. Díky této vlastnosti chytře obejdete inflaci a do budoucna zhodnotíte bezpečně své peníze. Kromě toho je nákup a prodej zlata osvobozen od DPH. Fyzických osob, jež prodávají zlaté slitky, se navíc netýká ani daň z příjmu. Podmínkou pro osvobození od daně v případě zlatých investičních mincí je stanovená minimální hodnota ryzosti a několik dalších podmínek uvedené v Zákoně o dani z přidané hodnoty.