Domů / Novinky / Ketodieta vám pomůže se zbavit přebytečných kilogramů

Ketodieta vám pomůže se zbavit přebytečných kilogramů

Pohled na sebe do zrcadla vás obvykle přinutí pustit se do hubnutí? Pokud se potýkáte s přebytečnými kilogramy, je tu pro vás keto dieta. Jaké jsou její výhody a v čem spočívá?

Je nutné omezit sacharidy

Základem ketogenní diety je nízký příjem sacharidů. Ve skutečnosti to znamená vzdát se ve svém stravování všech cukrovinek, omezit přísun sladkého i slaného pečiva nebo příloh k hlavnímu obědu ve formě knedlíků či těstovin. Keto dieta je v tomto ohledu poměrně jednoduchá na držení.

Jak funguje keto dieta

Pokud ze svého jídelníčku vyřadíte sacharidy, povede to ke změně metabolického stavu. Vzniká tzv. ketóza. Při nízkém příjmu sacharidů v množství menším než 50 g za den se organismus pustí do spotřeby vlastních zásob glykogenu. Zároveň klesá hmotnost, která je ale zapříčiněná ztrátou vody. Aby se začalo tělo zbavovat také tuků, musí dojít po vypotřebování zásoby glykogenu právě ke ketóze. Játra se pustí do výroby ketonů, z nichž většina jako odpadní látky odcházejí močí pryč z těla.

Jak by měl vypadat jídelníček

Své hubnutí si můžete zpříjemnit vhodně zvolenými jídly, která vám určitě budou chutnat. Keto jídelníček obsahuje takové dobroty, jako jsou grilovaná krůtí prsa se zeleninou, losos s cuketou, hovězí burger, zapečená brokolice, rýžový nákyp a další. Tato jídla si lze připravit předem a pak si s sebou vzít do zaměstnání jako hlavní pokrm dne, který si ohřejete v mikrovlnné troubě.

Součástí keto diety jsou i proteinové nápoje, jež jsou náhradou běžně vařeného jídla. Vyhovovat budou tomu, kdo dává přednost dietě v nápojové variantě, která je velmi jednoduchá a rychlá na přípravu. Šetří váš čas a zároveň přispívá ke ztrátě přebytečných kilogramů. Současně s tímto nápojem do svého organismu dostanete tolik potřebné vitamíny A, B, C, D a E a minerály včetně vápníku, draslíku a železa.