Domů / Domov / Perský moderní koberec se hodí i do pokrokových interiérů

Perský moderní koberec se hodí i do pokrokových interiérů

Domníváte se, že perské koberce se hodí možná tak někam na zámek nebo do domu vaší babičky? Jste na omylu. Zájem o ně trvá a lidé si je pořizují i do moderně zařízených domovů. Oproti klasickým kusovým kobercům se pyšní hlavně vysokou kvalitou, navíc jde o perfektní investici.

Koberce přes celou plochu místnosti jsou už poměrně na ústupu, o to víc však stoupá popularita těch kusových. Linoleum, vinyl či parkety prostě nehřejí tolik jako koberec a kousek teplé podlahy chceme mít aspoň před postelí, před sedačkou nebo kdekoliv jinde. Všude tam výborně poslouží kusové moderní koberce s jednoduchými vzory.

Moderní koberce s ruční výrobou

Až budete takový kusový koberec shánět, zkuste se místo obyčejné prodejny vydat do obchodu specializujícího se na perské koberce. Nemusíte si kupovat klasický perský koberec, poohlédněte se po moderních variantách. I ty jsou ručně vyráběné, barvené přírodními barvivy a vysoce originální.

Například v e-shopu Buchara.cz naleznete ručně vyráběné koberce z vlny, bavlny, hedvábí či kůže. Objevíte tam íránské Gabbehy typické vyšším vlasem – hodí se do ložnic nebo dětských pokojů. Koberce Chubi z Afghánistánu vynikajícím způsobem odolávají znečištění, jsou vyrobeny z vlny karakulských ovcí. Kožené koberce z hovězí kůže jsou taktéž oblíbeným doplňkem domácnosti. Nepálské koberce potěší milovníky pestrých barev. Vybere si jednoduše každý.

Kvalitní koberec je chytrou investicí

Ručně vyráběný moderní koberec stojí desítky tisíc. Za kvalitu a pečlivou práci se prostě platí. Většina lidí ovšem bere nákup takového koberce jako chytrou investici svých peněz. Koberec je obvykle přežije a mnohdy se předává jako rodinné dědictví. Případně ho v budoucnu můžete prodat. Ke koberci dostanete rovněž certifikát kvality a díky tomu nebude problém jej předat dál. Uvidíte však, že se stane součástí vaší domácnosti a nebudete chtít se ho zbavovat.