Domů / Novinky / Biokosmetika má mnoho předností

Biokosmetika má mnoho předností

Hezký vzhled se obvykle sám neudělá, je potřeba se o něj nějak přičinit. Proto lidé tak usilovně cvičí, snaží se jíst zdravě a spát alespoň osm hodin denně.

A nedokonalosti, které nedokáže odstranit ani zdravý životní styl, se můžeme snažit eliminovat pomocí vhodné kosmetiky.

Přírodní látky působí léčivě

Tradiční forma kosmetiky má stále obrovské množství stoupenců. Její největší výhodou oproti konkurenci je rychlý nástup účinků. Tyto přípravky navíc zvládnou vyretušovat takřka jakýkoliv kožní nedostatek. Problém spočívá v tom, že se jedná pouze o jednorázovou záležitost. Jakmile účinky přípravku odezní, potíže se vrátí zpátky.

Biokosmetika je jiná. Nedostatky nezakrývá, ale snaží se je léčit, a to docela úspěšně. I proto má stále více příznivců. Její kouzlo spočívá ve složení, které je stoprocentně přírodní. Biokosmetika je tvořena hlavně rostlinnými extrakty doplněnými o celou řadu zdravých olejů.

Tyto složky jsou však přítomny také v klasické kosmetice, tak proč nefungují podobně jako bio alternativa? Důvodem jsou syntetické látky. Ty brání velké časti rostlinných složek ve vstřebávání do pokožky. Proto nemohou vitamíny ani minerály působit hlouběji v kůži, a tím jí navracet zdravý svěží vzhled.

Syntetika navíc dokonce může pokožku vysušovat. To ji pak činí zranitelnější, a tím pádem náchylnější k výraznějšímu poškození. Toto se děje hlavně u laciných přípravků, jež jsou plné umělé chemie.

Výroba nezatěžuje životní prostředí

Starat se o životní prostředí je naše povinnost nejen kvůli nám samotným, ale hlavně kvůli nastupujícím generacím. A biokosmetika, na rozdíl od klasiky, je maximální možnou měrou ekologická.

Nejenže se vyrábí z obnovitelných surovin, ale zároveň se prodává v jednoduše recyklovatelných obalech. Zákazník, který si pořídí biokosmetiku, nemusí mít kvůli své koupi špatné svědomí.