Domů / Novinky / Jak nahradit chybějící zuby? Implantáty

Jak nahradit chybějící zuby? Implantáty

V minulosti se chybějící zuby řešily především nešetrnými můstky, kvůli nimž je však nezbytné obrousit okolní zuby. Zubní náhrady zase nebyly stabilní a nezřídka se stávalo, že vypadávaly i při kousnutí do rohlíku. V případě nutnosti vytrhnout více zubů přicházely na scénu zase ne příliš pohodlné protézy.

Současná zubní technologie však nabízí pokročilé možnosti, co se týče obnovy chrupu. Implantologie se v posledních letech těší rostoucí popularitě.

Co jsou to zubní implantáty?

Zubní implantát nahrazuje poškozené zuby pomocí porcelánových korunek na titanových sloupcích zafixovaných v čelisti. Jedná se o trvalé, ale i estetické řešení. Velkou výhodou je, že zubní implantolog nemusí brousit okolní zdravé zuby, jako je tomu u můstku.

Investice do zubních implantátů je významným krokem pro zdraví vašich úst a celkové pohody, ale je také spojena s finančním závazkem. Pokud vás zajímá, na kolik vás vyjdou například zubní implantáty v Ostravě, je vhodné navštívit přímo nějakou kliniku. Cena je totiž ovlivněna mnoha aspekty.

Implantolog často provádí i ošetření bezzubé čelisti. Problém ztráty všech zubů se řeší hned několika způsoby. Buď se zavádí určitý počet implantátů a následně můstek, nebo se zvolí takzvané hybridní náhrady.

Trhání osmiček svěřte do rukou profesionálů

Velice častým tématem je trhání osmiček neboli zubů moudrosti. Jedná se o stomatochirurgický zákrok, přičemž konkrétní technika trhání je ovlivněna stupněm a směrem růstu zubu. Extrakce zubů moudrosti by měla být citlivá a šetrná, přičemž samotný zákrok probíhá v lokální anestezii.

Jestliže je ve vašem hledáčku nějaká zubní chirurgie, nabízí se vám MDDr. Ondřej Vicher v Ostravě. Pod jeho vedením funguje stomatochirurgie Ostrava a poskytuje nejen implantologii, ale i trhání osmiček.