Domů / Novinky / Hlavní výhody a možnosti využití osvětlení LED

Hlavní výhody a možnosti využití osvětlení LED

Spolu s neustále se zvyšujícími cenami elektrické energie zvažuje čím dál více domácností, podniků, sportovních klubů a institucí způsoby, jak snížit spotřebu elektřiny. Dobrým postupem se zdá být přechod na osvětlení LED, které přináší hned několik zásadních výhod.

Úspory jsou do tisíců korun

Použije-li se například LED osvětlení do sportovní haly, mohou se náklady na provoz objektu snížit až o desítky tisíc korun ve srovnání s tím, když se svítí staršími modely žárovek a zářivek. A to jistě není málo v době, kdy je nutné hledět na každou korunu.

Osvětlení je výkonnější a dlouhodobější

Podobně k problému přistupují také samotné obce, v jejichž kompetenci je správa veřejného osvětlení. Osvětlení LED pro pouliční svítidla je přitom nejen levnější, ale také efektivnější. LED diody totiž mají delší životnost oproti klasickým žárovkám. Navíc jim nevadí ani dlouhý jednorázový provoz. Lidé pak u nich bezesporu ocení okamžitý náběh svitu, takže jakmile dojde ke spuštění osvětlení, rázem je v šeru a tmě dobře vidět.

Ekologický efekt

LED světla pro tělocvičny a další sportoviště, pro průmyslové podniky a haly zajišťují nejen výrazně úspornější provoz. Mají pozitivní vliv také z ekologického hlediska, což je dáno již zmíněnou delší životností a samotnou výrobou, kdy se nemusejí používat nebezpečné látky.

Zdravotní hledisko

Osvětlení LED je lidskému zraku přirozenější, pokud jde o zabarvení a jas. Pakliže svítíte LED světly, oči nejsou tak namáhané jako v případě, kdy použijete běžné žárovky. I tento fakt by měl být rozhodně brán v potaz v okamžiku, kdy jako majitelé nějakého objektu přemýšlíte o pořízení nového osvětlení, respektive renovaci toho stávajícího. Kromě LED žárovek se dnes dají u specializovaných prodejců pořídit LED zářivky, LED panely, potažmo LED pásky, které jsou vhodné jako doplňkový typ osvětlení do interiérů i exteriérů.