Domů / Novinky / I veřejný prostor si zaslouží renovaci. Hřiště pro děti a moderní lavičky pro rodiče

I veřejný prostor si zaslouží renovaci. Hřiště pro děti a moderní lavičky pro rodiče

V současné době se města a obce zaměřují na veřejný prostor, přičemž důraz je kladen především na dětská hřiště, městský mobiliář a další prvky. Veřejný prostor je velice důležitý, vnímá ho každý z vás, i když si to možná ani neuvědomujete. Vzpomeňte si však na procházku po sídlišti, kdy říkáte svému partnerovi, že by se město mohlo pustit do renovace prolézaček pro děti.

Odpočinek, prostor pro hry, sport i zábavu, místa k sezení. Veřejný prostor by měl přesně takové věci nabídnout. Pokud vám něco ve vašem okolí schází, nebojte se požádat na městě.

Klidné prostředí, atraktivní místo pro děti

Přesně tak by se dalo charakterizovat dětské hřiště. Zatímco si vaše ratolesti budou hrát na pískovišti, využívat skluzavky a další atrakce, vy si sednete na lavičku a budete je sledovat. Odpočinete si, přijdete na jiné myšlenky, protože nebudete slyšet jen: „Mami, chci napít. Mami, chci najíst. Mami, pojď si s námi hrát.“ Děti si totiž najdou kamarády a vy si třeba přisednete k mamince, se kterou najdete i společné téma ke konverzaci.

Ovšem není hřiště jako hřiště, některá nejsou kvalitní a bezpečná. Město by mělo volit vždy certifikované hrací prvky se stabilní konstrukcí. Velice oblíbená jsou dětská hřiště Berliner Seilfabrik, která se navíc vyznačují originálními herními atrakcemi. Pro výrobu značka používaná odolné a recyklované materiály, žádné plastové hmoty. Důraz klade totiž i na ekologii.

Městský mobiliář

V městech by neměl chybět ani městský mobiliář, což jsou v podstatě odpadkové koše, stojany na kola, altány, ale i lavičky, které vhodně dotváří odpočinkovou zónu parků a zahrad. Lavičky by neměly chybět ani na náměstích a promenádách. Oblíbenosti se těší městský mobiliář HAGS, jenž je různorodý a má pěkný design.