Domů / Móda / Na co si dát pozor, vybíráte-li svým dětem nový školní batoh?

Na co si dát pozor, vybíráte-li svým dětem nový školní batoh?

Během srpna nastává čas, kdy je třeba začít myslet na nový školní rok, který nastane vašim dětem už za několik týdnů. Odborníci očekávají, že letos půjdou děti do škol hned od 1. září, přestože se situace kolem pandemie nového koronaviru stále nevyvíjí dle představ. Aby se vaše děti do školy patřičně těšily, je určitě dobré jim připravit nové pomůcky. Základem výbavy je vždy kvalitní školní batoh.

Vybírá-li se nová školní aktovka pro prvňáčky či třeba školní batohy pro 2. stupeň, je zapotřebí si všímat několika věcí. V první řadě každý školní batoh musí být maximálně pohodlný při nošení. Ideální je, pokud si jej dítě může ještě před koupí vyzkoušet. Je ale pravdou, že levnější batohy seženete spíše v internetových obchodech, kde musíte věřit údajům prodejců a výrobců. Pak si alespoň zkontrolujte jejich technické parametry.

Zádová část batohu hraje významnou roli

Hlavní pozornost věnujte především oblasti zad. Školní batohy musejí mít zpevněnou zádovou část tak, aby během nošení nedocházelo k jejímu nepřirozenému prohýbání, což by v dlouhodobějším horizontu mohlo vést ke zdravotním potížím. Nekvalitní batohy jsou častou příčinou bolestí zad a páteře, ale také hlavy a dolních končetin.

Pozor na popruhy a hmotnost

Kromě zádové části si dejte pozor na popruhy. Každý dětský a studentský batoh má mít popruhy dostatečně široké, aby se nezařezávaly do ramenou. Důležitá je zároveň jejich měkkost, což se projeví hlavně v okamžiku, kdy je batoh více naplněný.

Školní batohy všech velikostí mají mít i určitou maximální hmotnost. Dříve dokonce existovala norma, podle níž batohy a školní aktovky nesměly být těžší nežli 1.400 gramů. I dnes je dobré se podle toho řídit, přestože zmíněná norma již neplatí.

Česká firma, která nabízí moderní a zdravotně nezávadné batohy do školy

Kvalitní batohy nabízí česká firma STIL. Spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky, veškeré jí dodávané školní batohy jsou tak dostatečně ověřené a mají potřebné certifikáty, takže se na ně lze plně spolehnout z hlediska zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti. Nechybí u nich ani reflexní prvky.