Domů / DYI tipy / 7 skvělých tipů, jak zatočit s akné

7 skvělých tipů, jak zatočit s akné

Na černé a bílé tečky, které se objevují především v „T-zóně“, tedy na čele, nosu a bradě, není pěkný pohled. Bohužel jde o nejčastěji se vyskytující kožní onemocnění a jen málo lidí ví, jak ho porazit. Akné představuje problém především pro náctileté, ovšem trápí i děti a starší osoby. Patříte-li mezi nešťastníky s tváří posetou pupínky i vy, dodržujte následující pravidla. Zaručujeme vám, že se aknózní pleti nadobro zbavíte.

1) Nepodceňujte důkladné čištění pleti

Na trhu je množství kvalitních produktů proti akné, ale ty vám nepomohou, dokud budete podceňovat význam důkladného odlíčení a hloubkového čištění pleti. Než ulehnete do postele, dopřejte své pleti očistnou kůru a zbavte ji nánosů make-upu, líčidel a nečistot. Jako dobrý pomocník se v tomto směru jeví micelární voda. Umožňuje rychlé a snadné čistění v jediném kroku.

2) Pupínky si nemačkejte, případně…

Když si budete pupínky mačkat, můžete tím zapříčinit rozšíření zánětu a situaci zhoršit. Jenomže jen málokomu se chce do společnosti s uhry přetékajícími mazem. Takže když už si vřídek vytlačit musíte, udělejte to s ubrouskem a místo vyčistěte. Dejte si však pozor – na místě takto vymáčknutého pupínku může vzniknout jizva.

3) Příliš si na pleť nesahejte

Citlivá pokožka je náchylná na vnější vlivy, tedy i na podrbání, poškrábání, doteky… Snažte se proto během dne příliš často nesahat na tvář, a když tak učiníte, mějte čisté ruce. Nečistoty by jen podpořily tvorbu zánětu.

4) Vyhýbejte se přípravkům, které vysušují

Trápí-li vás akné dlouhodobě, zřejmě jste majitelkou mastné pleti. Proto byste si měla dát pozor a nepoužívat přípravky, které se podílí na jejím vysušování. Právě tato chyba vede ke zvýšené produkci mazu, na což obvykle lidé reagují používáním produktů vysušujících pleť ještě více. Jinými slovy jde o začarovaný kruh.

5) Vsaďte na dermatologickou kosmetiku

Léčba akné by měla probíhat pomocí kvalitních a ověřených kosmetických produktů. Konkrétní značky můžete prodiskutovat s dermatologem, případně se rovnou poohlédnout po produktové řadě Sébium od Biodermy. Právě ta totiž patří k nejčastěji doporučovaným a těší se dobrému jménu i v řadách odborníků. Pleť díky ní získává potřebné látky a eliminuje tvorbu pupínků.

6) Začněte žít zdravěji

Žádná kosmetika není tak účinná jako razantní změna životního stylu. Kvalitu pleti ovlivňuje především to, co jíte. Z jídelníčku byste proto měla vyřadit smažená jídla a sladkosti. Zároveň se vyvarujte kouření a alkoholu.

7) Nepodceňujte význam hydratace

Budete-li svou pokožku dostatečně hydratovat, zvýšíte účinky léčby. Jako dobrá volba se jeví například hydratační krém Sébium Hydra pro hydrataci pleti náchylné na akné.