Domů / Novinky / I podzim v českých lázních může být nezapomenutelný

I podzim v českých lázních může být nezapomenutelný

Pro spoustu lidí je podzim nejkrásnějším obdobím roku. Obzvláště mají-li štěstí na vydařené babí léto. A to si můžete plnými doušky vychutnat právě v českých lázních.

Taková procházka lesem, nebo parkem plným stromů s listy zářící pestrou paletou barev, skutečným zážitkem.

Proč na podzim vyrazit do lázní?

Hned z několika důvodů. Není to jen a pouze kvůli slastným procedurám, které vás zahřejí na těle i na duši. I když právě kvůli těm se do lázní jezdí především. České lázně, Mariánské, Františkovy lázně, Karlovy Vary i lázně Luhačovice jsou rovněž plné překrásných parků, které právě na podzim hrají všemi barvami. Své mysli tak prospěje efektivní terapie barvami.

Dopřejte si chronoterapii

Řeč je o tzv. chromoterapii s kořeny až ve starověkém Egyptě. Místní moudří lékaři zjistili, že barva má pozitivní vliv na psychiku. A právě podzimní barvy, tedy cihlově červená, vínová, žlutá a oranžová na ni působí příjemně a hřejivě. A když se ochladí pod únosnou mez, která procházkám nepřeje, můžete se zahrát ve vířivce nebo v sauně.

Kam vyrazit?

Jde o to, co je vaším cílem. Pokud lázeňské procedury budete prokládat procházkami zmíněnými parky a popíjením kávy v lázeňských kavárnách, doporučujeme již zmíněné Mariánské lázně. Ty jsou krásnými parky přímo prodchnuty. Spoustu míst k procházkám nabízejí také Karlovy Vary či Luhačovice. Vyrazíte-li do lázní Lednice, budete zase moci navštívit místní překrásný zámek.

Lázeňské podzimní pobyty

Míříte-li do lázních primárně kvůli lázeňským procedurám, doporučujeme vybrat lázně poblíž vašeho bydliště. Lákavé podzimní pobyty v lázních v současné době nabízí většina lázeňských domů. Týdenní podzimní relax pro vás připravil čtyřhvězdičkový hotel Bajkal ve Františkových lázních. Nezapomenutelný určitě bude i wellness lázeňský pobyt na zahřátí v hotelu Lafonte v Karlových Varech. Nebo Svatomartinský pobyt v hotelu Golfu v lázních Poděbrady. Tak si to užijte!