Domů / Domov / Co všechno by měl moderní dětský pokoj obsahovat?

Co všechno by měl moderní dětský pokoj obsahovat?

Navrhovat dětský pokoj je zážitkem. Obzvlášť, pokud chcete vyhovět požadavkům dítěte, které tam chce mít všechno najednou. Jak by tedy měl vypadat moderní dětský pokoj?

Základem je nadčasová a dobrá postel. Mezi kvalitní, patří ty z masivu. Masivní jednolůžková postel do dětského pokoje bude skvělým rozhodnutím, které ocení i vaše dítě. Vybrat si můžete postele s úložným prostorem, na nožičkách či v klasickém provedení. Postele s čalouněným čelem působí také velmi moderně a stylově.

Děti jdou rádi s dobou. Hlavně pokud si povídáme o dětech ve věku 8+ které očekávají luxusnější nábytek a nejlepší technologie. Moderní dětské pokoje se stále více přizpůsobují i ​​psychologickým potřebám dítěte. Vliv prostředí, ve kterém vaše ratolest vyrůstá, může ovlivnit jeho celkový vývoj. Důležitá je barva pokoje, která by měla vzbuzovat v dítěti klid a radost pokaždé, když se do ní vrátí. Nejlepším výběrem jsou pastelové teplé barvy jako žlutá, hnědá, zelená či růžová.

Při navrhování bychom neměli zapomenout ani na úložné boxy a krabice, které prakticky nezaberou mnoho místa a mají dostatek prostoru pro uskladnění všech hraček a jiných potřeb. Důležitou součástí jsou také skříně, které budou pro děti praktické z hlediska používání. Moderními se znovu stávají rohové skříně, které vyplní prostor v dětském pokoji. Doba jde dopředu a televizor se nenachází už jen v obýváku a ložnici. Mnoho dětí ho vyžaduje ve svém pokojíčku ke sledování večerních pohádek. Moderními se proto stávají televizní stolky s barevnými zásuvkami, které doladí koutek dětského pokoje.

Každý rodič chce, aby jeho dítě vyrůstalo v moderním a barevném pokoji, kde se bude cítit dobře a bezpečně. Pro další nápady a inspirace doporučujeme proto sledovat magazín drevko.sk.