Domů / DYI tipy / Vybělte si zuby za pomoci přírodních prostředků

Vybělte si zuby za pomoci přírodních prostředků

Možná vás to překvapí, ale způsobů, jak si vybělit zuby přirozeným způsobem je poměrně mnoho. Zvolte přírodní cestu namísto bělení zubů s pomocí chemie a prostředků, které vašim zubům více uškodí než pomohou. V dnešním článku vám prozradíme, co vaše zuby přirozeně vybělí. 

Přírodní bělení

K bělení zubů můžete použít různých prostředků. Tím nejpřirozenějším, co vás chrání před vznikem zubního plaku a zubního kamene je pojídání křupavého ovoce a zeleniny, například jablka, mrkve či řapíkatého celeru. Bělící účinky na zuby má také kokosový olej, který působí na celkové zdraví dutiny ústní. Má totiž antibakteriální účinky, čímž snižuje riziko vzniku zánětů dásní a zubů. Čistit zuby si můžete směsí kokosového oleje a jedlé sody s kapkou mátového esenciálního oleje pro svěží dech.

Bělící tipy

K bělejším zubům vám může pomoci jablečný ocet, který vám přináší i pozitivní účinky na vaše zdraví. Pokud budete jablečný ocet používat pravidelně, zbavíte se skvrn na zubech, které vznikly v důsledku kouření a pití kávy. K vybělení zubů pomáhá také černé uhlí. Ano, opravdu černé uhlí. K vybělení vašich zubů vám pomůže také pomerančová kůra a citronová kůra, kurkuma, šťáva z granátového jablka či jedlá soda. Preventivně byste se měli vyhýbat sladkým limonádám, cigaretám, kávě, červenému vínu a dalším nápojům, které vaše zuby barví.

TIP: Konec starostí spojených s kovovými rovnátky nabízí sundávací rovnátka

Jahodová záchrana

Silnými bělícími účinky oplývají především jahody. Obsahují kyselinu jablečnou, která ze zubů odstraňuje žluté zbarvení. Příznivě působí na zubní sklovinu, která se po užívání jahod stává bělejší a hladší. Konzumujte pravidelně jahody, nebo si s nimi zuby přímo vyčistěte.

Bělíme zuby

  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 rozmačkaná jahoda
  • 3 kapky citronového esenciálního oleje

Jahodu si rozmačkejte, pokapejte esenciálním olejem, vsypte sodu. Zamíchejte a dejte na kartáček. Nyní si s touto směsí čistěte zuby po dobu dvou minut. Ústa vypláchněte vodou a vyčistěte běžnou zubní pastou, kterou si také můžete vyrobit doma. Recept na ni najdete v předchozích článcích. Po pravidelné aplikaci jahod budou vaše zuby bělejší.