Domů / Novinky / Pozor na překyselování organizmu

Pozor na překyselování organizmu

Dlouhodobé překyselení organizmu přispívá tvorbě a podpoře nemocí. Měli bychom se proto snažit o udržování zásaditého prostředí pro naše tělo. Víte, jaké pH však má třeba voda, kterou každodenně konzumujeme?

Postupné okyselování planety

Naše planeta prochází postupným okyselováním se. To má přitom výrazný dopad jak na kvalitu půdy, tak i vody, kterou běžně pijeme. Voda má totiž tím pádem kyselejší pH a v půdě dále ubývají zásadité minerály. Ty se nedostávají ani do ovoce a zeleniny, a proto zásadité látky naše tělo nezískává.

TIP: Vytvořit zásadité prostředí můžete s pomocí konzumace zásaditých potravin. Znáte nejzásaditější potravinu na světě – čínskou houbu Reishi?

Pijete vodu z kohoutku?

Pokud byste si vodu u sebe doma změřili pH metrem, velmi pravděpodobně byste byli překvapení. Naměřit totiž v současné době můžete třeba hodnotu pH 6. A správně by měla voda dosahovat hodnoty pH 7-9.

V případě, že si kupujete vodu balenou, ani zde nemáte vyhráno. Hodnota pH těchto vod totiž může být ještě nižší. Například u colových nápojů se pH pohybuje kolem 2,5-2,7. A obecně lze říct, že sycení vody oxidem uhličitým nápoje ještě více okyseluje.

Co dělat pro odkyselení

Abyste své tělo udržovali v lepší kondici, vyplatí se pH uvnitř těla vyrovnat. K tomu vám poslouží zásadité potraviny. Tou vůbec nejzásaditější je přitom čínská houba Reishi. Ta má kromě této funkce velmi příznivé účinky na lidské zdraví. Konzumovat ji můžete buď jako doplněk stravy nebo si třeba vychutnat lahodnou kávu s Reishi.

Produkty s houbou Reishi si můžete zakoupit v e-shopu www.kavareishi.cz.