Domů / DYI tipy / Tip na dárek: Relaxační bylinné pytlíčky do koupele

Tip na dárek: Relaxační bylinné pytlíčky do koupele

Pro zdravé tělo i mysl je velmi důležitá relaxace a pocit uvolnění. Darujte svým blízkým k Vánocům bylinnou směs do koupele, která jim relaxaci přináší. Je to skvělý dárek, který ocení muži i ženy. Naučte se s námi, jak směs připravovat spolu. 

Relaxační směs

Základem těchto bylinných pytlíčků jsou bylinky, které mají relaxační účinky. Nechybí v nich květy levandule, meduňka, heřmánek, přidat můžete i další květy na ozdobu. Relaxační směs následně balíte do pytlíčků, které jsou velmi praktické a mohou se stát také skvělým DIY dárkem.

Ingredience:

  • 1 hrnek soli do koupele
  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1 hrnek levandule
  • 1 hrnek sušené meduňky
  • 1 hrnek sušeného heřmánky
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • sušené květy
  • látkové sáčky

Připravte si velkou mísu, ve které budete všechny ingredience smíchávat. Použít můžete látkové sáčky či sáčky vyrobené z jemné gázy, které můžete následně ozdobit přírodním provázkem a sušenou bylinou. Bylinné pytlíčky se používají přímo do koupele. A proč obsahují kokosový olej či vločky? Kokosový olej pečuje v tomto případě o vaši pokožku i během koupání a chrání vás před vysoušení. Byliny v horké koupeli uvolňují své účinky a působí na celé vaše tělo. Vločky se postarají o změkčení vaší pokožky a sušené květy přináší krásnou koupel a příjemnou atmosféru.

Bylinné silice

Namísto bylinný pytlíčků můžete do své koupele použít i vonné bylinné silice, které přinášejí silné uvolnění, jelikož v sobě koncentrují všechny důležité látky (i účinky) z bylinek. Můžete také bylinné silice a relaxační sáčky kombinovat. Silice vybírejte podle toho, jaké účinky pro vás skrývá. Pokud toužíte po osvěžení těla a ducha, určitě sáhněte po citronu a citronele, která má i antiseptické účinky, při dýchacích potížích pomůže eukalyptus, antibakteriální a antiseptické účinky vám přináší fenykl a od svalového napětí pomůže hřebíček, šalvěj uklidní váš nervový systém a borovice tělo uvolňuje a pomáhá od svalové únavy. Přejeme příjemné koupání!