Domů / Novinky / Proč si zvolit právě EFT terapii?

Proč si zvolit právě EFT terapii?

Každý občas zažije úzkost či menší depresi. Tyto potíže většinou není potřeba řešit s odborníky. Jakmile se však z malého duševního nepohodlí stane problém větších rozměrů, je moudré to zkonzultovat s odborníkem.

Tyto potíže obvykle řeší psychiatři a psychologové. Velice účinná je ovšem i EFT terapie.

Léky nejsou všechno

Duševními poruchami trpí stále více lidí. Není ani divu. Valnou část svého života trávíme v práci a na své koníčky nám již obvykle nezbývá čas. To vede ke kumulaci potíží a stresu, což může vyústit až v tragédii.

Z toho důvodu je vhodné navštívit odborníka ještě předtím, než se psychická nemoc pořádně rozjede. Pak už se půjde dát zastavit pouze léky, a ty mají celou řadu nežádoucích účinků. Farmakoterapie je hlavně v těžších případech nezbytná, nicméně drobnější duševní tryzna se dá vyřešit i psychoterapií.

Ta je z dlouhodobého hlediska úspěšnější než léčba prášky, nicméně jde o velmi složitou a namáhavou cestu. EFT terapie na to jde trochu odlišně, díky čemuž dokáže mnoho psychických potíží vyřešit velmi rychle.

Odblokování energetických bodů

Terapeut nebo terapeutka EFT se stejně jako psychologové snaží klienta rozpovídat. Otevřená zpověď je totiž pro úspěch léčby zcela zásadní. Hlavní rozdíl mezi tradiční a EFT terapií spočívá hlavně v poklepové masáži energetických bodů na různých částech těla.

Během hovoru tak dochází k odblokování toku energie, což má pozitivní vliv na emocionální prožívání klienta. Takto se lze relativně rychle zbavit třeba různých fóbií.

Nejde o nic drahého

I když je EFT terapie velmi účinná, je zároveň finančně docela dostupná. Cena EFT terapie se totiž nejčastěji pohybuje v řádech vyšších stokorun za hodinu. Záleží samozřejmě na lokalitě. Finanční náročnost EFT terapie tedy není vyšší než v případě tradiční psychoterapie.