Domů / Novinky / Děti se nudí? Jeďte s nimi pod stan

Děti se nudí? Jeďte s nimi pod stan

Pohledem některých dospělých je dovolená hotel, teplá voda, pestrá strava. Dětem však stačí málo – batůžek stan. Stanování zažívá v současnosti boom. V minulosti to byla jediná možnost ubytování, dnes má pobyt pod stanem nádech dobrodružství a romantiky. Pokud jste se rozhodli svým ratolestem splnit sen a plánujete dovolenou pod stanem, který teprve hodláte kupovat, dovolte nám několik málo rad.

Nákup stanu

Chcete – li stan kvalitní, který přečká nejen tu první dovolenou, nebude to levná záležitost. Před nákupem si promyslete, v jakých podmínkách a jak často jej budete používat. Myslete také na pohodlí, občas k vám počasí (alespoň v našich krajinách) nebude vlídné, proto volte raději kvalitní materiál s vyšší propustností, stejně tak u podlážky. Velkou roli hraje i hmotnost a rozměry při sbalení (hlavně pokud budete cestovat s batohem na zádech) a též kapacita stanu.

Kempy

Kempovat můžete jak u nás, tak i v zahraničí, ale pozor – pouze na vyhrazených místech. Pokud vybíráte kemp, mějte na paměti několik maličkostí – umístění a vybavení kempu, blízkost obchodu s potravinami, je – li v kempu dostatek stínu pro stany a v neposlední řadě ceny (za místo pro stan, osoby, případně automobil).

Stanování s dětmi

Dětem se líbí stanování hned z několika pochopitelných důvodů – nemusí po sobě uklízet, dodržovat pravidla stolování v hotelu, milují opékání buřtů u večerního táboráku, zkrátka super zážitky. Trocha strachu z nočních zvuků přírody k tomu také patří. Stanovat můžete i s malými dětmi, ale musíte být obezřetní. Než postavíte stan, pamatujte na několik drobností. Především prozkoumejte okolí a odstraňte z něj ostré předměty (střepy, trčící větve a podobně). Dejte pozor na jedovaté rostliny nebo houby, zvláště malé děti mají tendenci vše strkat do pusy. Připravte se na minimální komfort při přebalování. Veškeré oblečení dejte do igelitu, aby neprovlhlo. Důležitá je dobře vybavená lékárnička, repelent, baterka a dostatečná zásoba vlhčených ubrousků.

Všechno tohle vás děsí, a přesto chcete svým starším potomkům dopřát dobrodružné prázdniny pod stanem? Zbývá jediné řešení, postavte stan na zahradě chaty či chalupy. Vy budete mít svůj komfort a děti si prázdniny náramně užijí.