Domů / Domov / Výběr dárku pro maminky

Výběr dárku pro maminky

Přišla vám v noci smska od kamarádky, že se jí narodil chlapeček nebo holčička? Jestli ještě nemáte dáreček, nepanikařte. Přicházíme s tipy, které vás rozhodně inspirují. Posledním nejnovějším hitem se stal dort z plenek, ale jistě neurazí ani klasika v podobě malých kvalitních náušniček či nějaká interaktivní hračka nebo bodýčko. Nápadů je celá řada, záleží na vás.

Dort z plenek

Dort z plenek uchvátí každou novopečenou maminku. Obsahem bývají nejčastěji plínky. Stačí koupit balení plen, rozdělat ho a jednotlivé kousky pěkně postavit tak, aby tvořily patra dortu. Dort samozřejmě nesmí být úplně chatrný, to byste ho těžko dopravovali nebo nesli. Kolem plínek omotejte stuhu a celý dort vložte do průhledné fólie. Pokud překvapení bude čekat doma, odpadá vám starost s přenášením a dort může být jen tak poskládán na stole. Pestřejší dort uděláte tak, že koupíte třeba i deku, přebalovací podložku, osušku nebo ručník. Zdobení dortu už pak půjde snadno. Na vrchol položte dudlík nebo třeba dětskou kosmetiku.

Podobným dárkem, který jde přímo od srdce je mladý stromek k zasazení nebo tiskátka na otisk ručiček a nožiček. Ty potom mohou být dekorací i ve fotoknize.

Knihy

Různé množství knih, kam maminka může zapisovat údaje o děťátku a jeho vývinu je stále velmi populární záležitostí. Mimo těch obecných knih jsou i konkrétně zaměřené, např. na záznamy o vypadnutí zoubků. Stálicemi jsou i fotoalba.

Dále jsou to knihy interaktivní a látkové. Děti je milují, protože knihy mohou vydávat zvuky, šustit, pískat, atd. Setkáte se s nimi i pod názvem quiet book. Kdo umí šít, zvládne takovou knihu podle internetového návodu.

Hračky

V tomto období se nejvíce uplatňují ty, které děti mohou strčit do úst, aniž by se pro ně staly nebezpečnou zábavou. Plyšové natahovací hračky nad postýlku nebo rovnou celý kolotoč hraček či hrací deka, rozhodnutí je na vás.

Oblečení

Možná už jste někde spatřili vtipná bodýčka, dupačky, trička, nátělníčky, tepláčky, čepičky, rukavičky a další oblečení. Nebojte se kamarádce koupit sadu, nad kterou se společně zasmějete.