Domů / DYI tipy / Omládněte pomocí domácích masek

Omládněte pomocí domácích masek

„Mnoho žen dělá zásadní chybu,“ říká zkušená kosmetička, „jednou za čas si koupí drahý krém, nebo pleťovou masku a pak si zase své pleti dva měsíce nevšímají. To nemá žádný význam a jsou to jen vyhozené peníze.“

Mnohem lepší je jednou za měsíc svěřit se do péče odborníkovi a hlavně – o svou pleť pečovat soustavně. Jen tak můžete docílit toho, že vyhladíte vrásky, vaše pleť bude hydratovaná a zářivá. A skutečně nemusíte utrácet za masky v obchodech, vyrobíte si je sami doma a za pár peněz.

Medová maska

Tato maska je nejdostupnější, nejlevnější variantou domácích pleťových masek, kromě toho i velmi účinnou.

Postup – lžičku medu vložte  do horké lázně, kde jste předtím rozpustili 2 lžičky vazelíny. Přidejte vaječný žloutek a lžíci olivového oleje. Řádně promíchejte, dokud se suroviny nepropojí v hladkou kašičku. Tu pak naneste na pečlivě očištěnou pleť a nechte působit 20-30 minut. Po té omyjte kosmetickým ubrouskem, nebo tampónem namočeným nejlépe v micerální, příp. převařené vodě. Zbytek masky můžeme uložit do plastové uzavíratelné krabičky. Ideální je tuto masku použít 3x týdně.

Krém z bambuckého másla

Tato maska je náročnější na přípravu, ale stojí za to, neboť její pravidelné používání opravdu vyhladí jemné vrásky i u zralé pleti. Uchovávejte ji rovněž v plastové krabičce, na tmavém místě při pokojové teplotě. Ideální je nanášet krém ráno i večer, nesmývat ho a nechat vstřebat.

Postup : 30g bambuckého másla rozpustíme ve vodní lázni, vmíchejte mandlový, nebo jojobový olej (ten je vhodný pro velmi suchou pokožku), můžete přidat pár kapek levandulového oleje. Ideální je směs vyšlehat, dát na chvíli do mrazáku a pak opět našlehat, doku krém nebude mít tuhou konzistenci.

Omlazující sérum

K uchování tohoto vysoce účinného séra budete potřebovat skleněnou lékovku s kapátkem, kde budete sérum uchovávat. Ideální je nanést ho na očištěnou pleť večer před spaním, pleť přes noc sérum krásně „vpije“ a absorbuje všechny jeho výživné látky. Můžete ho ale aplikovat i ráno a posléze použít denní nebo i večer noční krém.

Postup: Smícháme arganový a mandlový olej, přidáme obsah dvou tobolek vitamínu E (zakoupíme v lékárně) a několik kapek esenciálního oleje s vůní santalového dřeva, nebo růže, (co nám více voní).

Vyrobit si masky se možná zdá pracné, ale zase nám chvíli vydrží a je nabíledni, že když je budete mít doma po ruce, jistě je použijete a dosáhnete lepších výsledků, než namátkou zakoupené pleťové masky, které použijeme dvakrát do měsíce. A hezká pet jistě stojí za trochu námahy!