Domů / Krása / Jak připravit tělo na podzim

Jak připravit tělo na podzim

Podzim se již definitivně ujal své vlády, nastává období chladných, sychravých dní, mnohdy posypaných vytrvalým deštěm, nebo větrem, který dokáže prolézt každou skulinkou našeho oděvu. Je tedy vhodné tělo před chladem chránit nejen vhodným oblečením, ale připravit ho na podzimní dny tak, aby se změnou ročního období vyrovnalo co nejlépe.

Detoxikujte

Ano, i na podzim je vhodné provést očistu těla, především pak jater a tlustého střeva, orgány, které budou v zimě více zatěžovány nejen jídlem, ale i alkoholem na vánočních večírcích, či plesech. Detoxikujme s pomocí ostropeřce, kyselého zelí a červené řepy. Naše játra a střeva nám budou vděčná, což se odrazí i na kvalitě naší pleti.

 

Hydratujte

Naše pokožka nám bude vděčná i za dostatečnou hydrataci. Nejen v podobě přijímání tekutin – sice možná nemáme takový pocit žízně jako v létě, ale naše buňky potřebují hydratovat a zabráníme tak i zbytečnému bolení hlavy, nebo únavě. Na podzim je nejlépe popíjet vlažné bylinkové čaje.

 

Pečujte o pleť

Nezapomeňte si pořídit kvalitní hydratační pleťový krém. Vítr i sychravé počasí pleť vysušuje stejně jako slunce. Podzim je vhodný i na peeling pleti. Peeling můžeme zakoupit v drogerii, nebo nám dobře poslouží jemná sůl rozmíchaná v medu. Směs naneseme na pokožku celého těla, jemně vmasírujeme a smyjeme čistou vodou. Odstraníme tak odumřelé buňky a napomůžeme detoxikaci těla. Zvláštní pozornost věnujte obličeji, chraňte ho před chladným počasím a toxickými zplodinami kvalitním make –upem, nezapomínejte ráno obličej vyčistit a večer odlíčit. Taková péče je jízdenkou do stanice „pěkná pleť“.

 

Pečujte o vlasy

Nezapomínejme ani na korunu našeho půvabu – na vlasy. Po létě bývají matné, vysušené, konečky roztřepené. Nejlepší je zajít ke kadeřníkovi, který nám osvěží barvu vlasů, odstřihne vysušené konce. My pak vlasy doma můžeme oživit a dodat jim lesk s pomocí olejového zábalu s kapkou čerstvé citrónové šťávy.

 

Pečujte o svou duši

Podzimní sychravé počasí je ideální pro nostalgické smutnění, které se může zvrtnout v deprese. Zkusme se podívat na podzim jinýma očima. Nikoliv jako na období, kdy pořád leje a je ošklivo, ale jako na období jakéhosi duševního usebrání. Po krátké, svižné vycházce, kdy nám chladné počasí „vyvětrá“ hlavu i duši, si naordinujte posezení u šálku dobrého čaje,nebo vína, zapalte si vonnou svíčku a dělejte, co vás baví – čtěte, podívejte se na hezký film, nebo prostě jen popřemýšlejte, jak je vám dobře i podzimních dnech.