Domů / Zdraví / Pomáhají naklíčené potraviny při hubnutí?

Pomáhají naklíčené potraviny při hubnutí?

Klíčky mají své pevné místo v jídelníčku každého, kdo touží zhubnout a žít zdravě. Hubnutí jako takové sice nepodporují, můžeme je ale chápat jako součást zdravého jídelníčku. Dodávají nám totiž celou řadu vitamínů, minerálů a vlákniny.

Jak si klíčky obstarat

Máte-li dostatek času, můžete se vrhnout na pěstování vlastních klíčků. Potěší vás, že budete mít čerstvé klíčky stále doma a budete přesně vědět, co pěstujete a konzumujete. Pokud ale moc času nemáte a raději si za klíčky připlatíte, seženete je bez problémů ve většině supermarketů.

Klíčky vám dodají energii a podpoří metabolismus

Proč byste klíčky měli konzumovat? Tepelně neupravované klíčky jsou bohatým a stoprocentně přírodním zdrojem vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, bílkovin, sacharidů a tuků, a to těch, které jsou pro tělo velmi prospěšné. Klíčky dodávají našemu tělu energii, kterou by jinak spotřebovala rostlina, vznikající z klíčku.

Můžete je tedy konzumovat jednak pro doplnění látek, potřebných ke správnému fungování organismu a také pro očistu organismu. Navíc enzymy, které klíčky obsahují, podporují metabolismus. A tím přispívají svým způsobem k hubnutí. S rychlým metabolismem se hubne rychleji.

Přidejte klíčky do salátu

Obstarat si klíčky je jedna věc, druhá je s nimi naložit tak, aby nám chutnaly a brzo nám nezevšedněly. Samozřejmě můžete jíst klíčky jen tak samotné, po čase by vám to ale začalo lézt krkem. Zkuste je třeba přimíchat do zeleninového salátu anebo si je naservírovat k masu místo zeleninové přílohy. Klíčky jsou oblíbenou potravinou v asijské kuchyni, kde je najdete zejména v kombinaci s rýží, nudlemi anebo jako součást polévek.

Také neustále přemýšlíte, čím vylepšit svůj jídelníček? Přidejte do své stravy klíčky a nebudete litovat. Síla živé stravy dělá zázraky a dodá vám tolik potřebnou energii. Podívejte se na tipy, kde najdete skvělé a zdravé recepty, ať vaše výživa není nikdy nudná.