Domů / Krása / Jak se zbavit akné

Jak se zbavit akné

Určitě se vám někdy stalo, že vás ráno v koupelně nepříjemně překvapil ošklivý pupínek na obličeji. A jak to většinou bývá, objeví se vám v nejhorším okamžiku jako například před plesem nebo svatbou. I přes to, že akné nezpůsobuje závažné zdravotní komplikace, považujeme ho za jedno z největších kosmetických trápeních. Naštěstí se jedná o situaci, kterou můžete snadno zlepšit, a proto, ať už vás akné trápí v pubertě nebo v dospělosti, přinášíme vám několik osvědčených rad, jak se ho úspěšně zbavit.

Máte na výběr

Ne nadarmo se říká, že pleť je vaše zrcadlo. Proto zaručeným způsobem, jak proti akné bojovat je zlepšení životního stylu. Jenže v dnešní rušné době si málokdo najde čas na lepší stravu, pitný režim, dostatek spánku nebo častý pohyb. Proto existují i další způsoby a produkty, které vám pomohou. Například odličování. Ať se vám to zdá jakkoliv triviální, vzpomeňte si, kolikrát jste byli příliš unavení a šli jste spát namalování.

Co to hloubkové čištění znamená?

Zvlášť pokud trpíte na akné, tak odlíčení neznamená pouze odstranit make-up, ale celkové hloubkové čištění. A to ideálně ráno i večer. V prvé řadě zvolte ty správné produkty, s čímž vám poradí v lékárnách. Žádejte řady, které se přímo na aknózní pleť zaměřují.

Po důkladném odlíčení přichází čistící voda nebo gel. Jednou za čas je zapotřebí použít i peeling, který vám pleť vyčistí opravdu do hloubky. Skutečně to s ním ale nepřehánějte, nejedná se o produkt, který používáte denně. V tuto chvíli máte pleť krásně vyčištěnou, takže v poslední fázi se postaráte o to, aby póry zůstaly uzavřené po celý den nebo noc. Tím snížíte pravděpodobnost jejich ucpání. Pokud tyto základní tři kroky budete dodržovat každé ráno i večer, za pár týdnů uvidíte, jak se akné zmenšuje.

Zaměřte se na detaily

Jestli se vám podaří si zmíněné tři kroky zautomatizovat, zaměřte se na detaily. Vyvarujte se dotýkání tváře, i když je to pokročilá úroveň sebediscipliny. Pokud jste ten typ, který to stěží udrží, alespoň myslete, abyste měli pokaždé umyté ruce. Spoustu nečistot objevíte i v ručníku na obličej, proto ho vyměňujte častěji, minimálně dvakrát týdně.

Sice se jedná o starosti a otravování navíc a ne vždy budete chtít investovat čas do té péče, ale věřte, že se vám to pak několikanásobně vrátí.