Domů / Jídlo / Připravte svým dětem k snídani zdravou smoothie bowl

Připravte svým dětem k snídani zdravou smoothie bowl

Slyšeli jste již někdy o smoothie bowl? Smoothie už pravděpodobně znáte, je to směs ovoce, popřípadě také zeleniny, ořechů, rostlinného mléka, která se umixuje a vznikne jemný lahodný nápoj, který je navíc zdravý. Smoothie bowl je hustší smoothie, které se vlije do misky a dozdobí ovocem, semínky, ořechy, granolou, vločkami, vším co máte rádi. Navíc vypadá opravdu lákavě. Zkuste smoothie bowl připravit vašim dětem jako formu zdravé snídaně. 

Husté smoothie

Smoothie, které se vlévá do misky by mělo být hustší, toho dosáhnete buď tím, že použijete do smoothie také jogurt či zmrzlé ovoce. Smoothie bowl si oblíbíte nejen vy, ale i vaše děti. Je totiž barevná a plná chutných dobrot, navíc si ji děti mohou dozdobit samy podle chuti. Smoothie může obsahovat ovoce (zmražené banány, mango, ananas, lesní plody, atd.), zeleninu, oříšky, semínka, goji, chia semínka, rostlinná mléka, vločky a doslazuje se medem či rostlinnými sirupy. Podle toho, jaké ovoce zvolíte, bude mít vaše smoothie bowl barvu.

Jahodová smoothie miska

Děti více ocení, pokud jim připravíte smoothie bowl spíše v lákavé barvě, než smoothie, které je sice zdravé, ale má zelenou barvu (viz smoothie s avokádem či kadeřávkem). Zvolte tedy lesní plody nebo jahody, které vytvoří krásně růžové smoothie. Toto smoothie obsahuje také vločky, použít můžete i bezlepkové, aby bylo trochu vydatnější a vhodné ke snídani.

  • 15 mražených nebo čerstvých jahod
  • 1 mražený banán
  • 1 hrnek vanilkového mandlového mléka
  • 1/2 hrnku jemných vloček (mohou být bezlepkové)
  • 1/4 lžíce vanilkového extraktu
  • med či rostlinný sirup

Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Vlijte do misky a dozdobte vašim oblíbeným ovocem, chia semínky, plátky kokosu, konopným semínkem, goji či kousky kešu ořechů. Podle chuti doslazujte sirupem či medem, záleží velmi na tom, jak moc byl banán a jahody zralé. Zkuste toto lahodné smoothie připravit vašim dětem. Určitě neodolají.