Domů / Domov / Vybíráme chůvu: přes inzerát nebo od agentury?

Vybíráme chůvu: přes inzerát nebo od agentury?

Potřebujete dětem zajistit doprovod do školy nebo školky a sama to nestíháte? Hodilo by se vám hlídání na několik hodin denně? Nebo vaše dítko onemocnělo? Anebo ještě jinak – chcete si s manželem večer vyrazit a bojíte se děti nechat doma samotné? Ve všech případech pomůže chůva. Jak se ale rozhodnout? Budete hledat přes inzerát, nebo se spolehnete na profesionalitu od agentury?

Chůva na inzerát – ztráta času?

Při pohledu na velké množství inzerátů od soukromých chův možná získáte pocit, že je z čeho vybírat a bude vám to trvat jen chvilku. Omyl! Hledání paní na hlídání dětí skrze soukromé inzeráty vám spolkne hodně času i energie. Musíte totiž vybrat pečlivě, což znamená, že si s každou kandidátkou domluvíte schůzku, budete se ptát na její reference, zjišťovat si, jestli vám náhodou v něčem nelže, protože to se stává hodně často. Co vše vás čeká a nemine? Na to vám odpoví tento článek.

Grandchildren and grandmother

Jistější je to s agenturou

Zásadní rozdíl je v tom, že agentura už udělala „předvýběr“ za vás. Zaměstnala chůvy, které mají vztah k dětem, praktické zkušenosti a jsou to především profesionálky s flexibilní pracovní dobou. Starost o to, že svěříte dítě do rukou „pochybné existenci“ tak můžete hodit za hlavu. U agentury si jasně určíte pravidla a navíc si vyberete z několika druhů spolupráce. Například Agentura Slunečnice nabízí hlídání: dlouhodobé i krátkodobé, při nemoci, přes noc, v cizím jazyce. Chůva na hlídání dětí doprovodí děti do školy, školky i na kroužky a bude jim nablízku, když budete potřebovat.

Ceny nejsou vysoké!

Za profesionální hlídání dětí od agentury neplatíte draze. Navíc máte možnost si chůvu vyzkoušet na 1 den zdarma. Platí to v případě, že se dohodnete na dlouhodobém hlídání. Ceník za hlídání dětí si prohlédněte na oficiálních stránkách www.agslunecnice.cz. Pro jakou variantu se rozhodnete vy?