Domů / DYI tipy / Objevte DIY výrobky, které zútulní váš domov

Objevte DIY výrobky, které zútulní váš domov

Hledáte způsob, jak vyzdobit svůj domov, ale nemáte příliš zbytečných financí? Není problém. Zužitkujte věci, které se vám doma válí a považujete je za zbytečné. Stačí se zamyslet, kam byste mohli staré knihy, lahve od vína, sklenice či sušené květiny umístit. V dnešním článku vám přinášíme pár tipů na DIY zútulnění vašeho domova.

Co se „zbytečným“ sklem?

Posbírejte doma všechny staré sklenice a lahve či malé ozdobné skleničky, které se vám doma válí. I staré sklenice můžete doma zužitkovat. Vyrobte si z nich stojánky na svíčky, zavěste je na provázky jako jarní dekoraci, vsypte do nich kamínky, dekorativní materiály a dejte navrch svíčku. Staré sklenice můžete zužitkovat jako držátko na tužky, šminky či z nich vykouzlit malé vázičky. A co se starými skleněnými lahvemi? Vsypte do nich sušené byliny, květy rostlin, kůru z pomeranče a zalijte olejem. Zútulní koupelnu a navíc je můžete používat i prakticky jako vonný olej do koupele. Ochrání vás proti vysoušení pokožky. Nezapomínejte využít ani starých zavařovaček, které poslouží jako přenosná nádoba na svačiny, smoothie či salát. Šetříte tak i životní prostředí.

Co se „zbytečným“ dřevem?

Válí se vám okolo domu palety, překližky, kousky dřeva či větvičky. I z nich můžete vykouzlit mnohé dekorace. Prkna z palet stačí přetřít lakem, ztlouct je a vytvořit tak dekoraci na zeď, která posouží jako věšák na oblečení, výstavka fotografií, apod. Posbírané větývky, které najdete v lese přelakujte a doma si z nich vytvořte nápisy, které vnesou trochu přírody i do vašeho domova. Pokud máte doma nařezané kmeny, různé odřezky, využijte je jako podtácky pod svíčky či hrnek. Dřevěný špalek poslouží také jako noční stolek.

Co se „zbytečným“ látkou?

I staré látky můžete použít pro zútulnění vašeho domova. Ze starých kousků oblečení si můžete vyrobit předložku do koupelny, což jsme si ukázali v jednom z předchozích článků. Ze starého oblečení však můžete vykouzlit i řadu dalších doplňků do domácnosti, podtácků, pletených závěsů, recyklovaného povlečení či utěrek.