Domů / DYI tipy / Jak si poradit s nespavostí? Vytvořte si směs 4 esenciálních olejů

Jak si poradit s nespavostí? Vytvořte si směs 4 esenciálních olejů

I s nespavostí si můžete poradit přírodní cestou. Pokud  vám nepomáhají bylinné čaje (třezalkový, meduňkový, levandulový či chmelový), které navozují pocit uklidnění a pomohou vám usnout, vyzkoušejte aromaterapii s esenciálními oleji, které vás uklidní a s nimi se spánek dostaví mnohem dříve. 

Namíchejte si olejíčky

Na přípravu směsi olejů budete potřebovat nádobku s víčkem nebo rozprašovačem a 4 druhy esenciálních olejů, které přináší pocit relaxace a uvolnění. Přírodní aromaterapie je skvělou volbou, pokud nemůžete uklidnit své myšlenky, cítíte se stále ve stresu a potřebujete zklidnit svou mysl. Pomůže vám levandulový olej, který má poměrně silné uklidňující účinky a podporuje dobrou kvalitu spánku. Navodí pocit uvolnění, odstraní napětí a přináší vám pocit klidu.

Dalším esenciálním olejem v této směsi bude kadidlo. To pomáhá od chronického stresu, pocitu úzkosti, bolesti a pomáhá také zvyšovat imunity. I tento vám pomůže k uvolnění a klidnému spánku. Bojuje také proti rakovině a přináší vám vyváženou náladu i po probuzení.

Ve směsi olejů nechybí ani esenciální olej z cedrového dřeva, který pomáhá navodit příjemnou atmosféru. Přináší klidný spánek a pomáhá k celkové relaxaci. Zbavuje vás napětí a napomáhá produkci serotoninu, což pomáhá uvolňování melatoninu, který navozuje klidný spánek. Posledním olejem ve směsi je esenciální olej z bergamotu, který uklidňuje tělo i mysl.

Jak na to?

  • 20 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 20 kapek esenciálního oleje z kadidla
  • 20 kapek esenciálního oleje z cedrového dřeva
  • 20 kapek esenciálního oleje z bergamotu
  • malá lahvička s víčkem či rozprašovačem

Oleje si smíchejte do tmavé lahvičky. Tu uzavřete, pořádně protřepejte a aplikujte do aroma lampy či difuzéru, stačí přidat přibližně 10 kapek. Aroma lampu či difuzér umístěte do ložnice alespoň půl hodiny před spaním. Lehněte si, dýchejte a užívejte si klidný spánek.