Domů / Jídlo / Tipy na zdravé občerstvení pro každou příležitost

Tipy na zdravé občerstvení pro každou příležitost

Čeká vás významná událost, návštěva či rozlučková party? V tom případě určitě hledáte inspiraci na nejrůznější dobroty, které se velikostí a chutí k takového příležitosti hodí. Připravte svým hostům zajímavé zdravé chuťovky, na které jen tak nezapomenou.

Zdravé občerstvení

Při oslavách a různých rodinných setkáních se v Česku staly nabízenou klasikou chlebíčky, jednohubky, brambůrky a další nezdravé pokrmy, po kterých nám může být pěkně těžko. Zkuste vyměnit tyto klasické pochutiny za zdravější verzi.

Zdravý stůl

Na občerstvovacím stole by neměla chybět pokrájená zelenina na pravidelné kousky, nejlépe do tvaru hranolek a k tomu připravené dipy, do kterých si mohou hosté zeleninu namáčet. Připravit můžete domácí hummus, dip z bílého jogurtu, rozmixované řepy, oliv a sušených rajčat, ten chutná skvěle. Skvělou volbou je také pokrájené ovoce, které napícháte na špejle nebo jej omyté připravíte k jídlu. Můžete připravit celé jahody napůl namočené v čokoládě posypané kousky oříšků. Ty vypadají krásně.

Netradiční občerstvení

Místo klasických jednohubek zvolte zdravější a zajímavější verze. Pokrájejte na kostičky meloun obalte ho parmskou šunkou a napíchněte párátkem. Podobně můžete připravit jednohubky z různých sýrů, které zkombinujete s hroznovým vínem, kouskem pečiva, olivou, sušeným rajčetem či oříšky. Přece jen kombinace sýru, oříšků a hroznového vína je jedinečná. Skvěle chutnají i fíky a aromatický sýr. Připravit můžete i instantní caprese. Jen cherry rajčátka napíchněte na párátka spolu s kuličkou mozzarely, navrchu posolte a pokapejte olivovým olejem a přidejte bazalku. Velmi chutnou jednohubku připravíte i z kostičky vařené řepy, kozího sýru, posypané kousky ořechů, dozdobené rukolou a přelité olivovým olejem. Servírovat můžete i masové kuličky, pokrájené bagety, domácí pomazánky ze zeleniny či napečené krekry.

Na zobání

Každý host ocení i dobroty na zobání. Ty připravte do malých mističek, ať už jsou to černé a zelené olivy, domácí tyčinky, oříšky, sušené ovoce, domácí chipsy z řepy a mrkve a pro dospělé můžete připravit alkoholové želé s ovocem, které může vaši oslavu dokonale rozvířit.