Domů / DYI tipy / Připravte si zdravou zmrzlinu, která obsahuje jen jednu ingredienci

Připravte si zdravou zmrzlinu, která obsahuje jen jednu ingredienci

Přemýšlíte, co osvěžujícího si dopřát v parných dnech? Zkuste si doma připravit zdravou zmrzlinu, jejíž příprava je opravdu snadná a neobsahuje nic zbytečného navíc. S touto novinkou přišli vegani, kteří hledali náhražku za klasickou zmrzlinu. Objevili způsob, jak vytvořit zmrzlinu bez použití mléčných výrobků. Napadá vás jak?

Banán jako základní ingredience

Základní ingrediencí této zmrzliny je banán. Ano, opravdu pouhý banán. Nic jiného tato zmrzlina nemusí obsahovat, i když si ji pak můžete vylepšit podle vašich oblíbených ingrediencí. Banánovou zmrzlinu si můžete dopřávat po celý rok, jelikož banán jsou na pultech našich obchodů celoročně. Důležité je však vybrat banán, který je opravdu zralý či si ho nechat doma dozrát. Opravdu zralý banán je ten, který na sobě má tmavé skvrny, cukrové skvrny, které ukazují na jeho zralost a sladkost.

Jak na to?

Banány si oloupejte, nakrájejte je na plátky či čtvrtky a vložte do plastové krabičky. Tu dejte do mrazáku a nechte přes noc banány zmrznout. Druhý den si z banánů můžete připravit zmrzlinu. Stačí zmražené banány vložit do mixéru, umixovat až do jemné hladké krémové hmoty. Tu si přendejte do misky a co nejrychleji ji zkonzumujte, jelikož se banánová zmrzlina poměrně rychle roztéká. Takto připravenou ji můžete nalít do plastové misky a dát zpět zamrazit.

Dochucujte

Hotovou zmrzlinu si můžete dozdobit a dochutit podle libosti. Ozdobte si kopeček zmrzliny kokosem, oříšky, semínky, pokrájeným ovocem, arašídovým máslem, medem či sladkým sirupem. Pokud si zmrzlinu dáváte zpět zamrazit, zamíchejte do vzniklé hmoty kakao, oříšky, osvěžující bylinky, skořici, vanilku, lesní plody, mango prostě vše, co máte rádi. Tímto způsobem si můžete vyrobit více druhů zmrzlin, které mají jeden banánový základ. Pokud toužíte po jiné zmrzlině, rozmixujte s banánem další zmražené ovoce, skvěle chutná mango, lesní plody či ananas.